سایت علمی آموزشی مدار آموزش؛ با ما در مدار آموزش باشید.
همکاری با ما مدرس شوید

کد VHDL ماشین فروش با استفاده از ماشین حالت متناهی (FSM) در نرم افزار xilinx ISE

  • دسته : مهندسی برق
  • زیردسته : پروژه های برق
  • موضوع : الکترونیک دیجیتال - FPGA-VHDL
  • کد محصول : MDA-FP-100684372412532
  • تاریخ بارگزاری : 30-02-1399
  • تاریخ بروزرسانی : 27-08-1399
  • حجم فایل : 133 کیلوبایت

توضیحات

VHDL یکی از زبانهای توصیف سخت افزار ( Hardware Description Language ) است که در طراحی مدارهای الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد که اغلب برای توصیف مدار های یکپارچه ( IC ) دیجیتال یا ترکیبی آنالوگ و دیجیتال مورد استفاده قرار میگیرد . VHDL سرنام کلمات VHSIC Hardware Description Language است که VHSIC خود گرفته شده از سرنام کلمات Very High Speed Integrated Circuit می باشد.

VHDL یکی از پروژه هاییست که در ابتدا توسط سازمان دفاع آمریکا ایجاد گردیده و توسعه یافته است و بعدا به صورت تجاری درآمده است. VHDL اغلب برای طراحی بلاک های مداری بواسطه برنامه نویسی مورد استفاده قرار می گیرد و پس از تکمیل هر بلاک می توان آن بلاک را تست و شبیه سازی نمود و بلاک ها خود می توانند بخشی از بلاک های بزرگتر باشند و یا با سایر بلاک ها به صورت موازی کار کنند و بدین ترتیب توسعه و عیب یابی سیستم به سادگی قابل انجام است.

به صورت کلی بوسیله ی VHDL می توان انواع مدار های منطقی ساده و پیچیده را به صورت کاملا سازمان یافته پیاده ساز نمود و این طراحی را بوسیله ی گیت های پایه به IC تبدیل نمود یا برنامه تولید شده را بر روی قطعاتی مانند FPGA ها برنامه ریزی نمود.

ماشین‌های حالات متناهی (Finite state machines) اختصاراً FSM، به مدل‌هایی مجرد از ماشین‌ها  اطلاق می‌گردد که قادرند در مجموعه‌ای متناهی از حالات وجود داشته باشند. یک ماشین حالت متناهی، یک ابزار ریاضی برای توصیف پردازش توسط یک ماشین است. یک FSM می‌تواند در یکی از تعداد متناهی حالات مفروض باشد و با دریافت هر ورودی بین این حالات حرکت کند.

نرم‌‌افزار ISE یا به طور کامل‌تر Xilinx ISE Design Suite یک مجموعه نرم‌‌افزاری است که خود شامل چندین نرم‌‌افزار می‌باشد؛ و از این نرم‌افزار‌‌ها برای طراحی، شبیه‌سازی، برنامه‌ریزی و بسیاری از کار‌های دیگر استفاده می‌شود.

در این محصول کد VHDL ماشین فروش با استفاده از ماشین حالت متناهی (FSM) در نرم افزار xilinx ISE برای شما دوستان عزیز تهیه شده است.

نحوه کار با این محصول نیز به شرح زیر است :

فایل اصلی با نام venmach.vhd ذخیره شده است که با فراخوانی این فایل در نرم افزار Xilinx ISE 14.7 و دادن مقادیر بعنوان ورودی می­توانید نتایج شبی­سازی را در نرم افزار Modelsim مشاهده نمایید.

توجه ...!
کاربر گرامی لطفا بعد از پرداخت وجه در صفحه درگاه بانکی، جهت تایید فرایند خرید؛ حتما تا پایان "ثانیه شمار" صبر نموده و یا دکمه "تکمیل فرایند خرید" را بزنید که در نهایت به سایت بازگردید. در غیر این صورت خرید شما ناقص خواهد بود.

دیدگاه ها

دیدگاه شما

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید.

    محصولات مشابه